איך לבחור את המזוודה המושלמת?

03/02/2021 0 By admin

יש משהו מאוד מהנה ומרגש בלארוז מזוודה, בעיקר אם האריזה מתבצעת לקראת טיסה לחו"ל או נסיעה לחופשה. אבל, כדי שחוויית האריזה תהיה מהנה ובכדי שלא נמצא את עצמנו מתמודדים בעל כורחנו, עם כל מיני תקלות ומפגעים הקשורים למזוודה, קיימת חשיבות גבוהה לבחור אותה בקפידה ובתבונה.

החדשות הטובות הן, שכל מי שתר אחר מזוודה, עתיד לגלות היצע רחב ומגוון של מזוודות בגדלים שונים, איכויות שונות וסוגים שונים, כך, שהיכרות עם ההיצע בשילוב עם הבנת מלוא הדרישות והצרכים, יאפשרו את בחירת המזוודה המושלמת.

היכרות עם הסוגים השונים

כאמור, הדרך אל עבר המזוודה המושלמת, עוברת בהיכרות מקיפה עם סוגי המזוודות – כאשר, בשנים האחרונות התווספו מגוון רחב של חידושים ושדרוגים למזוודות המוכרות.

ככלל, מזוודות נבדלות אלו מאלו בפרמטרים כמו:

  • גודל המזוודה – ניתן למצוא מזוודות קטנות (טרולי), אשר נפחן הוא כ-50-60 ליטר, מזוודות בינוניות בנפח של כ-80 ליטר ומזוודות גדולות בנפח של כ-120 ליטר.
  • חומר הגלם – מזוודות יכולות להיות עשויות מחומרי גלם שונים ובין היתר: סוגים שונים של בד או מחומרים שהינם קשיחים יותר. בעת בחירת המזוודה, כדאי להתמקד באופן פרטני על חומר הגלם, איכותו, גמישותו ועמידותו, מכיוון שפרמטר זה ישפיע במידה רבה על איכות המזוודה.
  • עיצוב – כיום ניתן למצוא מזוודות במגוון רחב של עיצובים מיוחדים. כך שמי שנושא זה חשוב בעבורו, ההמלצה תהיה שיתרשם תחילה, מכמה שיותר עיצובים אופציונליים.
  • ידיות – מזוודות מגיעות עם ידיות שונות, כאשר, ההמלצה היא לבחור במזוודות שהמנגנון של הידיות שלהן הינו מוגן בדופן המזוודה – מה שימנע מצב של שבר והרס הידית, בעת העברתן לבטן המטוס.
  • גלגלים – איכות וסוג הגלגלים מהווים גם הם כפרמטרים אשר יכולים להשתנות בין מזוודה אחת לאחרת. כאן ההמלצה היא על גלגלים מסיליקון, אשר נחשבים כאיכותיים וחזקים יותר, בהשוואה לסוגים אחרים. כמובן, שהבדל נוסף בין המזוודות הוא בשאלה אם מדובר במזוודה עם 2 או עם 4 גלגלים – קבלת ההחלטה אמורה להתבסס על שיקולי נוחות אינדיבידואליים.
  • מותג – מאחורי המזוודות יכולים לעמוד מותגים שונים, כאשר ההמלצה תהיה לבחור במותג בעל שם ומוניטין בתחום – מה שגם יכול להעיד במידה לא מועטה על איכות המזוודה.
  • תאים – מזוודות יכולות להתבדל אלו מאלו גם באופן החלוקה לתאים – אם הפרמטר הזה חשוב בעבורכם, כדאי לשים דגש גם עליו בהליך הבחירה.

קבלת ההחלטה הנכונה

בסופו של דבר, קבלת ההחלטה אמורה להתבסס על הבנת הדרישות והצרכים מהמזוודה – נסו לחשוב מה גודל המזוודה לה אתם זקוקים, מהן הדרישות של חברת התעופה (במידה ומדובר במזוודה אשר אמורה לשמש אתכם לטיסות), מה העדפות שלכם לגבי כמות הגלגלים וכמובן, מה גובה התקציב אותו אתם מקצים למטרה.
חשוב לציין, שחברות רבות מציעות מזוודות המגיעות בסטים של 3 גדלים שונים – אם הצרכים שלכם מהמזוודה משתנים מעת לעת, כדאי לשקול גם את האפשרות הזאת.

אם אתם מתקשים להגיע להחלטה לגבי הבחירה, תמיד תוכלו להסתייע בנציג מטעם החברה ממנה תרכשו את המזוודות, כאשר, ברגע שתציגו לו את מלוא הצרכים והדרישות שלכם ממנה, הוא יוכל להתאים לכם את המזוודה הנכונה מתוך ההיצע.