בכל פינה בעולם – אסור לשכוח מים

27/06/2019 Off By admin

את כל מה שצריך כדי להיערך למסע, לא ניתן לצמצם לטקסט אחד, כיוון שלכל יעד תידרש הכנה שונה. רק נושאים בודדים יהיו משותפים לכל מסלול שתבחרו לטייל בו, ואחד החשובים מהם, אם לא החשוב ביותר, הוא נושא המים.

כמות מים בהתאם למסלול

כשמטיילים רחוק מהבית ורחוק ממקום שבו ניתן להשיג מים בקלות, חשוב במיוחד לשים לב לצריכת מים ולהימנע מהתייבשות. ביום ממוצע רצוי להצטייד בשלושה עד ארבעה ליטרים של מים. כמובן שכאשר מדובר בהליכה קצרה במיוחד, אפשר להקטין את הכמות וכך להימנע מסחיבת משקל מיותר. אך כאשר מדובר במסלול ארוך או מאתגר במיוחד, ובעיקר אם מטיילים באזור חם, כדאי להגדיל את כמות המים ולפעמים אפילו להכפיל אותה.

לשתות הרבה וכל הזמן

על-מנת להימנע מהתייבשות במהלך המסלול חשוב לשים לב מתי הגוף שלנו מבקש מים. חשוב לשתות לאורך כל היום, והשימוש בשלוקר, שלא צריך להוציא מהתיק, יכול להיות פתרון מעולה – כך תוכלו לשתות "שלוק" קטן בכל מספר דקות. לפעמים הלגימה הקטנה הזו תבהיר לגוף כמה הוא באמת צמא, וכך יימנע מצב של התייבשות. לעיתים קרובים אנשים שנושאים בקבוקי מים ולא שלוקר מתעצלים להוציא אותם מהתיק, לא שותים מספיק ובסוף מתייבשים.

איפה משיגים מים?

פעמים רבות ימשכו הטרקים ימים ארוכים, אם כך – כיצד ניתן יהיה להצטייד במספיק מים? אז כמובן שבמקומות מסוימים תוכלו למצוא מקומות עצירה בהם אפשר יהיה למלא מים או לקנות אותם. בשביל ישראל בוחרים מטיילים רבים להטמין מים במהלך המסלול, אם אתם יוצאים לטרק ארוך בחו"ל כדאי לבדוק באינטרנט או עם מקומיים כיצד ניתן להתארגן על מים במהלך המסלול שלכם.

אפשר גם לטהר מים

לפני שיוצאים לדרך כדאי לבדוק אלו מקורות מים יש באזור בו תטיילו, מים שנובעים מקרחון שנמס הם בדרך כלל בטוחים לשתייה. אם באזור יש בעלי חיים כמו פרות, כדאי לטהר את המים לפני השתייה. לטיהור מים יש כמה דרכים, ניתן להשתמש בכדורי כלור או בטבליות שונות לטיהור מים. ישנם גם פילטרים אישיים שאפשר לשאת על הגב, אך אולי הפתרון הנוח והקל ביותר הוא הרתחת מים לפני שתייתם.