טיול בטבע או בעיר

27/06/2019 Off By admin


יש כמובן הבדלים מהותיים בין טיול עירוני לטיול בטבע. ההבדל הראשון והמובן מאליו הוא הנוף.
פעמים רבות, יש רצון לטייל בטבע כדי להתרשם וליהנות מנופים מופלאים, מה שמובן אך ישנם נופים אורבניים קסומים ומרתקים לא פחות שאפשר לצלול לתוכם ולחוות. מה שחשוב להבין, זה מה בעצם רוצים או מצפים מהטיול.

מטיילים בין בניינים

הגעתם לעיר בה החלטתם לבקר, ואתם תוהים על סוגי הבילוי האורבניים הייחודיים לה? מובן שהרצון שלכם בדרך כלל הוא לספוג את ההוויה העירונית כולה שיש למקום להציע: תיאטראות, היכלים ומבנים ארכיטקטורה מפוארים או מעניינים, מוזיאונים ממגוון סוגים, מופעים, בארים, מסעדות, שדרות רחבות ידיים, סיורים בעקבות נושאים מגוונים הקשורים לעיר וכמובן מרכזי קניות וחנויות המציעות כל טוב. העיר משופעת במוקדי משיכה, וניתן לכתת רגליים במשך ימים על ימים ממקום למקום, מבלי למצוא את עצמכם משועממים אף לא לרגע אחד. לכם נשאר רק לתכנן את המסלול שלכם!

טבע בעיר או במילים אחרות מזג האוויר

אופן המתניידות כשמטיילים בעיר הוא לרוב בתחבורה ציבורית או ברגל כשמדובר במרחקים הגיוניים, וגם אם לא, מאד מומלץ לחוות את הטיול בעיר בהליכה ברגל, אין על הטיולים הרגליים ברחבי העיר. כדאי כמובן גם להתחשב במזג האוויר ולהתלבש בהתאם. בניגוד לטיול בטבע, ההערכות מבחינת ציוד ולבוש היא די פשוטה, קצר בקיץ וארוך בחורף, לא צריך להשתגע.

זה לא אומר שלא חשוב לשמור על נוחות מרבית, אך עדיין, תמיד יש חדר מלון מסודר לחזור אליו, להתקלח ולהתארגן ולבחור בגדים מתאימים לכל אשר מתוכנן. במהלך היום כשיש הליכה מרובה כדאי לדאוג גם לנעליים נוחות. בנות, לא לשכוח עקבים לבילוי הלילי והאורבני שיש לעיר להציע לכם. עם זאת, חשוב לזכור, שלכל טיול אורבני אופי מיוחד משלו ואין חוקים. ייתכן שגם הערב שלכם שבדרך כלל כאמור מוקדש לבילוי, יכול להפוך להרפתקה מרובת הליכות וסיורים. תמיד מומלץ ללכת על הכי בטוח, להתלבש נוח ולדאוג שבמזוודה שלכם יש גם תיק קטן יותר אתו תוכלו להסתובב ביום יום ובערב, בו יש את כל מה שאתם צריכים.

מטיילים בין העצים

האם כל מה שביקשתם מהטיול שלכם זה שקט, זריחות קסומות ומסלולי הליכה בנופים מרהיבים? לרוב, טיול בטבע יספק לכם את זה ועוד. טיפוס, צעידות ארוכות עם תרמיל על הגב, ביקור באתרים ארכיאולוגיים, נקודות תצפית מרהיבות, מקורות מים, אוויר צלול, בעלי חיים וצמחייה מקומית – הרפתקה שלמה בטבע. גם כאן כדאי כמובן להתחשב במזג האוויר, אבל בניגוד לטיול עירוני, ההיערכות שונה ומורכבת יותר ויש לשים לב לכל הפרטים. נעלי הליכה נוחות המותאמות לאופי המסלול שתעשו, לבוש נוח המותאם לאקלים המשתנה ולשעות היום השונות, שק שינה, אוהל, תרמיל בגודל הנכון וכן הלאה. כל אלה הם קריטיים מאד, כשמטיילים בטבע. הפעם תצטרכו לארוז גם אביזרים, בנוסף לביגוד, שיעזרו לכם להסתדר בחוץ, כמו פנס ראש, אולר, גרביים טרמיים, ערכת עזרה ראשונה על כל מקרה שלא יבוא ועוד. ההתניידות לרוב תתבצע ברכבים שכורים או בג'יפים, כמובן גם רגלית, הכל בהתאם לטיול שבחרתם לעשות. לעתים, טיולי טבע כוללים גם עצירות למנוחה במקומות עירוניים, שילוב שיכול להיות מרענן ונחמד.