איך להכין את התיק לפני העלייה למטוס

27/06/2019 Off By admin

מה ואיך אורזים?

ההכנות לנסיעה ארוכה מחייבות אריזת תיק שעומד להיות הבית שלכם בזמן הקרוב ולכן כדאי להקדיש מחשבה לצורתו ולצורת האריזה של התיק. יש מספר כללים חשובים שכדאי לכם לזכור וליישם כדי לחסוך זמן, משקל ובלגן מיותרים.

אז מה אורזים?

כל מה שצריך לטיול, לפי אופי הטיול, משך הזמן, האזור הגיאוגרפי, הגבלות גוף ויכולת הנשיאה. אם אתם נוסעים לטיול שכולל טרקים רבים, כדאי שהציוד שתיקחו אתכם יהיה קומפקטי ונוח לנשיאה, אין לכם הרבה מקום ומשקל לבזבז. כמו כן, קחו בחשבון שלא כל דבר אתם חייבים לקחת אתכם על הגב, יש דברים שתוכלו למצוא ואולי אפילו להשכיר במקום אליו אתם נוסעים. אם אתם נוסעים יחד עם כל החברה, ומתכננים להמשיך את כל הטיול יחד, כדאי לכם לחלק ביניכם חלק מהציוד – אין צורך ביותר מאוהל אחד למספר אנשים או בסיר לכל בן אדם.

מה לא לארוז?

בררו בכל יעד מה מותר להכניס ואם נחוצים לכם אישורים רפואיים על התרופות והציוד הרפואי שאתם מתכוונים לקחת במידה ויש לכם כזה. למשל בגאורגיה ישנה הגבלה חוקית על הכנסת תרופות מסוימות. ציוד נוסף שכדאי להשאיר בארץ – נשק על כל סוגיו, זה הזמן  לבדוק שלא נפלה תחמושת בתיק שלכם מהשירות הצבאי, כי כבר היו מקרים, שבהם קליע תמים שנפל ונשכח סיבך את הנוסעים במשפט ארוך והרבה עוגמת נפש. יש לתת את הדעת גם על חפצים שפוגעים ברגשות של בני התרבות המקומית, בגדים שאולי אינם מתאימים למקום ועלולים לסבך אתכם, סיסמאות פוגעניות על החולצות וכל דבר שיכול להוות בעיה.

איך לארוז?

את התכולה עצמה ארזו כך שמה שכבד נמצא במרכז התיק, מה שתופס נפח נמצא בחלק התחתון וכל השאר בחלק העליון. אריזה בצורה זו תביא לכך שחלוקת המשקל של הציוד שלכם תתחלק בין הכתפיות לבין רצועות האגן ונשיאת התרמיל תהיה נוחה וקלה יותר. מה שאפשר לקשור מבחוץ כמו מזרן, אוהל וכדומה כדאי לקשור מבחוץ וכך תוכלו לחסוך במקום.

ביטוח מטען

ביטוח מטען מתייחס בעיקר לאובדן או גניבה של התכולה כולה. רצוי מאוד לבטח גם למקרה שבגלל תקלה או טעות התיק לא יגיע ליעדו ותצטרכו לקנות את כל הציוד הדרוש לכם. כדי להקטין את הסיכוי לאובדן שימו תגיות עם שמכם ופרטי קשר לא רק על התיק עצמו, אלא גם על חפצים שחשוב לכם שיידעו שהם שלכם, למקרה שתיתקלו בהם שוב או למקרה שהם יחזרו אליכם ותזדקקו לאמצעי זיהוי פשוט.

תיק יד לנשיאה במטוס

בתיק היד קחו רק את מה שחשוב מאוד ואינו כבד: מסמכים, כרטיסים, כסף, תרופות, וגם את כל מה שנחוץ לכם ללילה הראשון כדי להיות מוכנים לכל מקרה שלא יהיה.