איזה ציוד צריך להכין לטיול בקראוון

27/06/2019 Off By admin

נוף, מנוחה ואטרקציות

אולי יישמע לכם שמדובר בנסיעות ארוכות ובבילוי על הכבישים, אבל למען האמת, לא זו המטרה של טיול קרוואן, אלא ליהנות מהנוף, לקחת מנוחה ולעצור על יד אטרקציות נבחרות בדרך.

ציוד לקמפינג

את טיול הקרוואן שלכם כנראה תבלו בין היתר בחניונים בהם אפשר ליהנות מקמפינג ומארוחת ערב תחת כיפת השמיים. לכן בראש ובראשונה חשוב לזכור את הציוד שישמש את השוהים בקרוואן בטיולים עצמם וכמובן גם בקמפינג החווייתי. מומלץ להצטייד בתאורת חוץ שתהיה שימושית בשעות החשיכה, כאשר תרצו לבלות מחוץ לקרוואן עם הילדים או לבד. את התאורה כדאי לזכור לארגן לפני, כך שתהיו מוכנים לערב רגוע ללא שימוש בפנסים. כמובן ששולחנות וכיסאות פיקניק יכולים לשדרג את זמן השהייה שלכם מחוץ לקרוואן. לשעת הבישול כדאי לא לשכוח תבלינים, תה, קפה, שמן וכל דבר אחר שיכול לשמש אתכם בעת הבישול, ולא יתקלקל במהלך הנסיעות או יתפוס הרבה מקום.

יש איפה לעשות כביסה

בחניונים בהם תבלו לעתים קרובות יהיה ניתן למצוא מכונות כביסה ומקלחות, כך שלפתרונות עבור אלו לא תצטרכו לדאוג. לשימוש במכונת הכביסה צריך להצטייד רק במטבעות איתם אפשר להפעיל אותן וכמובן אבקת כביסה שכדאי להביא מהבית באריזה קומפקטית. הצורה הנוחה ביותר היא אבקה בטבליות. גם חבל לתליית הכביסה יכול לעזור, והוא לא תופס מקום רב. למקלחות תרצו להצטייד כמובן בסבון ומגבת, אך דבר חשוב שלא כולם זוכרים הוא כפכפי גומי. מטיילים רבים עוברים במקלחות החניונים בכל יום, וכדאי להיזהר ולשמור על הבריאות, ולא להסתובב שם יחפים.

לא לשכוח תעסוקה לנסיעות

כמובן שהחלק החשוב בטיול קרוואן הוא הנסיעה, ולכן כדאי להצטייד במפות או בג'י פי אס. ספרי הדרכה על האזורים בהם תטיילו תמיד יעזרו לכם לגלות וללמוד יותר על המקום בו תטיילו או תעבירו את הלילה. מי שמטייל עם ילדים, ירצה להביא אתו גם תעסוקה לזמן הנסיעות. ילדים (וגם מבוגרים) יכולים ליהנות ממשחקי קופסא, תשחצים וגם דיסקים עם המוזיקה שכולם אוהבים.

ואיפה מאחסנים את הציוד?

שאלה שעלולה לעלות אצל רבים היא האם להצטייד במזוודה או בתיקים בהם ייארזו כל החפצים. אמנם בקרוואנים רבים יש לא מעט מקום, למרות זאת עדיף לקחת תיקים לא קשיחים, שניתן לאחסן למשך הטיול ובכך לחסוך מקום נוסף במקום בו אתם צפויים להתגורר בימים הקרובים. מזוודות יספקו את אותו נפח המקום בתוכן, אך כאשר הן לא בשימוש לא ניתן לקפל אותן ולכן הן עשויות לתפוס מקום שתזדקקו לו. חשוב לזכור שהקרוואן הוא המקום בו תישנו ולעתים תבשלו, ולכן תרצו שיהיה כמה שיותר מרווח ונוח, גם אם מדובר בכמה ימים בלבד.